Jak olejować włosy? – Fakty i mity

Wokół domowej pielęgnacji włosów, jaką jest olejowanie włosów, krąży wiele mitów i półprawd. Dlaczego olejowanie nie działa lub pogarsza nam stan kosmyków? Prawidłowo dobrany olej do włosów potrafi zdziałać cuda.

Podczas tej czynności możemy jednak popełnić błędy, które zniweczą naszą pielęgnację. Przede wszystkim należy szukać preparatów, które składają się z czystego oleju, bez zbędnych dodatków. Tylko stuprocentowy olej roślinny będzie miał możliwość wniknięcia w strukturę włosa.

Często również kosmetyki do włosów nie są dostosowane do naszego typu włosa. Dotyczy to głównie olejów. Jeśli po olejowaniu włosy są spuszone, matowe i bez życia, należy wypróbować innego rodzaju oleju. Problem może również sprawiać nieumiejętne zmycie oleju lub nałożenie go w zbyt dużej ilości.


Więcej o urodzie i kosmetykach znajdziesz na: http://tiny.cc/kosmetyki-biochamp


Często w takich przypadkach włosy są nadmiernie obciążone. Olej należy spłukać ciepłą wodą, a następnie nałożyć na parę minut odżywkę i wmasować. Olej połączony z odżywką łatwiej się wypłucze. Warto jest odkryć najlepszą dla siebie metodę olejowania, aby pielęgnacja włosów sprawiała nam radość.