Pielęgnacja włosów zero waste – czy to możliwe?

Minimalistyczna pielęgnacja twarzy wydaje się być możliwa. Jeśli chodzi o nasze włosy, wciąż większość kosmetyków jest pakowana w plastik. Tyczy się to szczególnie odżywek i masek do włosów. Jak pogodzić ekologiczny styl życia i zamiłowanie do dbania o fryzurę?

Podstawą tej pielęgnacji są odżywki i maski do włosów. Na szczęście, coraz więcej producentów wypuszcza odżywki w szklanym opakowaniu lub odżywki w kostce. Dbając o nasze włosy, nie zapominajmy jednak o dobrym oczyszczeniu skóry głowy. Tutaj hitem stały się szampony w kostce.

Obecnie można znaleźć taki szampon dopasowany do indywidualnych potrzeb skóry głowy – zarówno nawilżający, jak i regulujący przetłuszczanie. Szampony w kostce dzielą się również na łagodne i mocno oczyszczające. Jeśli chodzi o pielęgnację skóry głowy zero waste – jest w czym wybierać. Świadoma pielęgnacja zakłada również olejowanie włosów. Tutaj sprawa jest prosta – większość olejów sprzedawanych jest w szkle.


Kosmetyki i uroda: http://tiny.cc/studium-kosmetyczne


Jako podkład nawilżający pod olej mogą posłużyć nam hydrolaty, które również najczęściej występują w szklanych buteleczkach.